• PROJE BAHARI 4 / Elektrik - Elektronik - Bilişim Kongresi
Kokteyl 08 Nis 2015

PROJE BAHARI 4 / Elektrik - Elektronik - Bilişim Kongresi

PROJE BAHARI 4 / Elektrik - Elektronik - Bilişim Kongresi 

Türkiye’nin teknolojideki gücünü temsil eden Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli ihracatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TET Ar-Ge Proje Pazarı”nın dördüncüsü 08 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Elektrik, elektronik ve bilişim alanlarındaki inovatif projelerle birlikte bu yıl ilk kez kültürel hizmet ihracatının yıldızlarına ödül verildi. 2014 yılı sonuna kadar en fazla ihracat geliri elde eden ilk üç dizi ödülünü; Muhteşem Yüzyıl, Kara Para Aşk ve Kuzey Güney alırken, 2014 yılında yurtdışında kitapları en çok satan ve en çok dile çevrilen yazar Ahmet Ümit oldu.

TET Proje Baharı’na bu yıl rekor sayıda proje başvurusu gerçekleşti ve 499 proje arasından seçilen 143 yaratıcı proje, İstanbul Kongre Merkezi’nde sergilendi. Gün boyu süren ve panellerle zenginleşen etkinlikte girişimciler ve akademisyenler projelerini sanayicilere tanıtma fırsatı buldu. Proje Baharı’nda Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları, Enerji Üretim İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar, Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları ile Diğer olmak üzere 4 farklı kategoride dereceye giren ilk 3 Ar-Ge projesinin yaratıcıları toplamda 150 bin TL’lik ödülün sahibi oldular.

TET Proje Baharı etkinliği proje sunumları ve ikili görüşmelerin ardından gün sonunda düzenlenen kokteylde, Levent Işıktekin Project Müzik grubu sahne aldı.. Keman - Akordeon ve Gitar' dan oluşan Trio Müzik Grubu; yaklaşık 1 saat süren performansında konuklara valsler, tangolar ve latin müziklerinden seçtiği repertuarını sundu..