• İSTANBUL SAN. ODASI 14. Çevre ve Enerji Ödülleri / Müzik Organizasyonu
  • İSTANBUL SAN. ODASI 14. Çevre ve Enerji Ödülleri / Müzik Organizasyonu
  • İSTANBUL SAN. ODASI 14. Çevre ve Enerji Ödülleri / Müzik Organizasyonu
Kokteyl 05 Ara 2014

İSTANBUL SAN. ODASI 14. Çevre ve Enerji Ödülleri / Müzik Organizasyonu

İSO 14. Çevre ve Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Sanayi Odasının 14. Çevre ve Enerji Ödüllerinde birincilikleri Eczacıbaşı, Kaleseramik, Kordsa Global ve Vestel Elektronik aldı.

İSO'nun "14. Çevre ve Enerji Ödülleri", Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, İSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Çevre ve Enerji Kurulları Başkanı M. Ata Ceylan ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan'ın katılımıyla düzenlenen törende sahiplerini buldu.

İSO'nun 1995 yılından bu yana çevre alanında verdiği, bu yıldan itibaren Çevre ve Enerji Ödülleri olarak adlandırılan etkinlikte, firmaların 2013 yılına ait ürün ve projeleri ile yarıştı. Jüri üyeleri, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü temsilcisi, sanayi temsilcileri ve üniversitelerin çevre bölümleri, enerji enstitüsü ve araştırma merkezlerinden akademisyenlerden oluşturuldu. Jüri, firmaların çevre faaliyetlerini detaylı bir şekilde incelerken, iklim değişikliğine neden olan sera gazlarının takibine ilişkin uygulamaları da ön planda tuttu.

Beş kategoride toplam 18 ödülün dağıtıldığı İSO 14. Çevre ve Enerji Ödülleri'nde, "İnovatif Çevre Dostu Ürün" dalında birincilik ödülünü resorsinolsüz ve formaldehitsiz banyo ile Kordsa Global alırken, "Çevre Dostu Uygulama" dalında birincilik ödülüne çevre dostu krom kaplama sistemiyle Vestel Elektronik layık görüldü.

"Enerji Verimliliği Uygulama Projesi" kategorisinde birincilik ödülünü ısı geri kazanım projeleri ile Kaleseramik elde ederken, "Çevre ve Sürdürülebilirlik Yönetimi" dalında birincilik ödülü Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Sanayi'nin oldu.

"Enerji Verimli Ürün" kategorisinde de Jüri Özel Ödülü  Enel Enerji Elektronik'in, "İnovatif Çevre Dostu Ürün" kategorisinde KOBİ alanında Jüri Özel Ödülü Net Pak Ambalaj'ın, Jüri Teşvik Ödülü ise Artaş Endüstriyel Tesisler'in oldu.

Ödül töreninin ardından düzenlenen kokteylde, Saksafon, Trompet, Gitar ve Kontrbas' tan oluşan Levent Işıktekin Project - Jazz Quartet, konuklara jazz standartlarından hazırladığı repertuarını seslendirdi..